
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.5 mm |
| Width | 3.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Min Input Voltage | 3 V |
| Output Current | 12 A |
| Output Voltage | 2 V |
| Output Type | Adjustable, Adjustable (Programmable) |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Max Output Current | 12 A |
| Quiescent Current | 100 µA |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 800 kHz |
| Max Input Voltage | 22 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 200 µA |
| Min Output Voltage | 1.5 V |
| Max Output Voltage | 2 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Function | Step-Down |
Stock: 239
Distributors
pcbx
Unit Price$3.30430
Ext.Price$3.30430
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.30430 | $3.30430 |
| 10 | $2.52204 | $25.22040 |
| 25 | $2.32797 | $58.19925 |
| 50 | $2.21900 | $110.95000 |
| 100 | $2.11510 | $211.51000 |
| 300 | $2.01258 | $603.77400 |
| 500 | $1.91504 | $957.52000 |
| 1000 | $1.85862 | $1858.62000 |
